Pendik Neomarin Lastikçi (aslında tam olarak tersane köprüsü ile güzelyalı köprüsü içinde, e-5 üzerinde deniz kenarında), 80 milyon dolarlık avm. Açılış olarak şubat demişler fakat hala yapımı sürüyor. Neomarin isminin olduğu dış cephe boyanmış, ismin yanına balıklar konmuş. Geceleri ışıl ışıl yanıyor, bir marin havası…
Yazı, balıklar ve arka fon tam linkteki şeklinde görünüyor.
Arka fon, yazı ve balıkların renginin düşünce babası fenerli sanırım.
Not: aynı hizada e-5’in diğer tarafında ise pendorya isminde başka bir alışveriş merkez’nin yapımı sürüyor. Karşı karşıya iki alışveriş merkez. Ilginç bir karşılaşma olacak sayın izleyiciler.
Eğişik boyut ve şekillerde birbirinden alakasız 5-6 binanın birbirine yapıştırılması ile oluşmuş şeklinde duran çirkin avmhangi mimari akımdan etkilendiğini merak ediyorum
içerisinde minik suni şelaleler barındıran avm. Ek olarak alptekin baloğlu’nun “denizden boğaziçi” temalı bir fotoğraf sergisine yer verilmiş. Sadece sanırım klimaların fazla çalışmasından içerisi acaip soğuktu ve daha hala bazı mağazalar açılmamıştı. Bölge insanın ihtiyaçlarını karşılayabilir sadece daha uzaktan gelenleri çekecek fazla birşey barındırmıyor.
E-5 üstündeki üçüncü carrefourun içinde bulunmuş olduğu alışveriş merkez. Konumu itibari ile bulunduğu çevrenin ihtiyaçlarını güzelce karşılayacağa benziyor. Ama daha öncede denildiği benzer biçimde karşısında pendorya adı ile başka bir avm inşaatı sürmekte. Onun birazcık berisinde çaprazında ise divan asia otelinin inşaatı var. Bi berisindeki araziyede garantinin binasının yapıldığı söyleniyor. şehrin göbeğinde meydana getirecek yer kalmayınca artık gebzeye doğru açılmaya başladı yatırımcılar saolsun. Bundan 10 yıl evvelinde evimin balkonundan tüm adaları görebiliyorken şimdi karşı dairedeki aşırı tutucu apartman sakinlerinin tripkar perde çekişlerini izliyoruz.
Hiç gitmediğim ama bir tek dış görünüşünden anladığım kadarı ile feci tırt bir alışveriş merkezi. Sanki eski bir fabrikayı alıp avm yapmışlar.
Bir de cama poster yapıştırmışlar ki insan kendini gülmekten alamıyor. Işte o çarpıcı sözler:
“moda dünyası” : moda dünyasından kastı lcwaikiki, koton, flo filan heralde. Tam moda dünyasıymış hakkaten.
“eşsiz lezzetler” : ahaha 🙂 eşsiz lezzetlerden kastı mcdonalds, hacıoğlu sanırım.
“teknoloji üssü” : bimeks
Neomarin Lastikçi
“eğlence dünyası” : askdjsfjsadf. Bi insan neomarinde ne eğlencesi yaşayabilir

Cevap bırakın