Lastikci – Hakkında

Pazar günü Açık Lastikçi

Pazar Günü Açık Lastikçi
Sehir efsanesidir.Vakalar soyle gelisir.
Ayni evde kalan iki eleman sinavdan bi gece once iki arkadaslariyla birlikte (2+2=4 eleman doğrusu) okuz gibi kasarlar sabahlarlar.Sonrasında da hiç değilse sinavda kafa yorgun olmasin la bi dinnenelim anasini satiym diyerekten bi iki saatligine yatarlar. Eh dogal olarak da efsane geregi hepsi birden uyuyakalir ve sinava gec kalirlar.Uyandiklarinda da “hassittir la ske sarildik olum” nidalariyla yusuf bi sekilde kosa kosa kalkar okula gider hocadan telafi(kısaca odtu’cesi meykap*) istemeye giderler.

“hocam gelirken arabanin lastigi patladi ondan gec kaldik” derler.
Hoca da iyi niyetli bi adamdir.”peki sizi yarin sinava alalim” der.
Bizimkiler sevindirik olur.Ertesi gun sinava giderler ve telafi sinavina girerler.Hoca bunlari ayri ayri oturtur, baslarina dikilir.

Sorular asagidaki gibidir.(bla bla, glu glu ve bu su o hepimiz siz onlar o an efsaneyi anlatanin bolumune bagli olarak degismek uzere)

1.Sual(10 puan) bla bla bla nedir ne diildir?Ornek vererek aciklayiniz
2.Sual(10 puan) glu glu glu nedir ne diildir?Ornek vererek aciklayiniz
3.Soru( 5 puan) bu su o hepimiz siz onlar nedir ne diildir?Ornek vererek aciklayiniz
4.Sual(75 puan) dun hangi lastik patladi?
Pazar Günü Açık Lastikçi
Internette ingilizcesi de dolaşıp duran bir efsanedir, o versiyonda da vakalar güya stanford’da geçer filan.
Lakin, “probleminin b şıkkında da ‘ikinizin birden doğru bulma mümkünlığı nedir’ diye sormuş” diyerek efsaneyi süslemeye çalışmak, amacının tersine öyküyü sadece piç etmeye yarar. Zira bu, hocanın ögrencilere doğrudan “asılsız söylüyorsunuz ulan” demesi anlamına gelir ki, bu da eklemesiz versiyondaki zerafetin ortadan kalkmasına yol açar (ek olarak mantıksal olarak da hatalı olur, zira bunun doğru cevapı 1/4 değil, 1 olur, ögrenciler yalan söylemediklerini iddia edeceklerine gore).
Bundan dolayı ögrencilerin bu vakadan yırtma mümkünlıklarının kaç bulunduğunu dinleyicisine sorarak karizmasını arttırmak isteyen efsane anlatıcısının direkt “ee açıklayın bakalım bu heriflerin yırtma olasılığı kaçtır” diye sorması, efsanenin piç edilmemesi adına elzemdir.
Bu probleminin 60 puan diğer soruların 40 puan olduğu bir sınavda sorulduğunu varsayarsak 1’den fazla öğrencinin sınava girmiş olduğu tüm durumlarda bu soruyu yanıtlamadan boş bırakmak ve sınav çıkışı hep beraber ortak bir yanıt belirleyerek hocanın sorması halinde “süreım yetmediği için bu soruyu boş bıraktım. Teker x tekerdi” cevapını vermek en optimum çözüm.

Pazar Günü Açık Lastikçi
Bu şekilde vakaı açık etmeden diğer sorulardan alınacak maksimum puanı 40 olarak garantiliyorsunuz. Aksi şekilde tutarsız iki yanıt bile imtihanın iptaline sebep olacaktır.

İlave bilgi

7/24 HizmetEVET
BayilikFulda
Mobil Lastik HizmetiEVET
Rot Balans HizmetiEVET

Yorumlar

Cevap bırakın