Lastikci – Hakkında

en yakın lastikçi Şiiri

arkadaşlarımız sadece kedi köpek olsa diye düşünmez miyiz?
Bir sincapla kol kola gezmez miyiz?
Arkadaş görünümlü peygamber devesi
sevecen kırkayak
sempatik kedicik
dudu dilli yılan
tombiş su aygırı
pufidik koala hayvanı
simit yanaklı hipopotam
ve insan bakışlı bay maymun
sizleri en yakım dostlarım duyuru ederken
bir an bile düşünmem
ayı ne güzel bi insandır ya

seneler sonrasında bir olayla aslına bakarsak hiç tanıyamadığını farkettiğin, aslında “en yakın lastikçi” olmadığını görmüş olduğun zaman içini sızlatan insan…
Siz en berbat durumdayken, ve alengirli manupilatif kelime oyunlarinizi refleks olarak yapip ondan sizi azicik daha iyi hissettirecek ”kim bilir boyledir” kelimelerini almak icin yirtinirken, suratiniza dan dan dan gercekleri carpandir.

Dertlesilen hic ama hic kimse onun benzer biçimde olmaz, herkesin soyledikleri beylik gelir. Fiziken yaninizda olan yakin arkadaslariniz siz iyi olun diye yirtinirken siz eve donup onla konusmaktan baska bir sey dusunemez, iyice nankor hissedersiniz.

Gecenin bir yarisi aglayarak aradiginizda, onun onceliginin sizin aglamanizi durdurmak degil, kapatmis oldugunuz gozlerinizi acmak oldugunu farkettiginizde bazen sinir bile yukselir icinizden.

Dersiniz icinizden ”ya iki dakika hissetmek istediklerimi soyle, ben de biliyorum gercek olmayacaklarini, ama soyle iste, canim aciyor” dersiniz, ama demez.

Fakat oyle bir sey der ki, oyle bir soru sorar ki, sizi kendinize oyle guzel aynalar ki, unuttugunuz bazi seyleri oyle bir onunuze koyar, geri cekilir yuzunuze bakar ki o yaslar kendiliginden durur, soylenen bandaj pembe yalanlardan dolayi degil.

Ayni gunde dogmus iki ruh hastasi oldugunuz icin de, bunlari boyle yuzune de soyleyemezsiniz, ama cok ayridir yeri iste be.

Hayatimin en boktan zamanlari onun hayatinin en guzel zamanlarina denk geldi ya, sicayim boyle kadere ayrica. Gercekten tekrar dunyaya gelebilirsem nankorlukten en uzak insan evladi ben olacagim.
Evlilik teklifi alıp o yüzüğü taktığı anda en yakın dostunuz olmayan ve olamayacak olandır.
Yüzüklerin efendisindeki gibi lanetli bişey o yüzükler. Koca adayları planlarımıza ve dostluğumuza dil uzattıkları anlarda gollumu getiriyor zihnime.
Yüzüklerin efendisi hepsi içine edeyim. Kocalarınızda gollum.

İlave bilgi

7/24 HizmetEVET
BayilikSyron
Mobil Lastik HizmetiEVET
Rot Balans HizmetiEVET

Yorumlar

Cevap bırakın